نجات از افسردگی با گل‌ها

نجات از افسردگی با گل‌ها
دانشمندان می‌گویند گل‌ها نجات بخش انسان از افسردگی هستند. محققان از سوئد معتقدند حتی پس از چندین ساعت بعد از تماشای گل‌ها فرد همچنان احساس شادی را دارد.

نجات از افسردگی با گل‌ها

دانشمندان می‌گویند گل‌ها نجات بخش انسان از افسردگی هستند.

محققان از سوئد معتقدند حتی پس از چندین ساعت بعد از تماشای گل‌ها فرد همچنان احساس شادی را دارد. 

به گفته کاترین هانسون، روانشناس اکثر افراد گل را با یک چیز مسالمت آمیز، آرام و قابل اعتماد ارتباط می‌دهند. 

به این تحقیقات، متخصصان از چین نیز پیوستند آنها معتقدند: گل‌ها نه تنها لذت ذوقی و زیبا شناسی را به ارمغان می‌آورند، بلکه یک عنصر مهم در درمان مغز نیز هستند. 

گل‌های زعفران زینتی یا کروکوس( Crocus) اسطوخودوس، نرگس، گل برفی و مریم گلی به بهبود بسیاری از انواع بیماری‌های جدی کمک می‌کنند. در این گل ها مواد مفیدی وجود دارند، که به مبارزه با زوال عقل، اختلالات مزمن گردش خون مغز کمک می‌کنند. 

برخی از گل‌ها دارای خواص ضد سرطانی هستند. آنها را از بی‌خوابی نجات می‌دهند، و همچنین درد، پرخاشگری و حالت تهاجم را کاهش می‌دهند. 

تحقیقات نشان می‌دهند گل‌ها به بهبود وضع عاطفی کمک می‌کنند. گل‌ها نه تنها باعث ایجاد عواطف و احساسات مثبت می‌شوند، بلکه بر رفتار اجتماعی فرد نیز تاثیر می‌گذارند، و احساس رضایت از زندگی را افزایش می‌دهند. 

محققان تاکید می کنند مجموع خواص مفیدی که گل‌ها دارا هستند به فرد کمک می‌کند شیوه زندگی فعال حتی در دوران پیری داشته باشد، و همچنین فرد را در برابر پیری زودرس محافظت می‌کند.

به گفته دانشمندان، رنگ‌های مختلف گل‌ها، اثرات متفاوتی بر بدن می‌گذارند رنگ قرمز در گل‌ها دارای انرژی قوی است، روحیه و درجه حیاتی بدن و همچنین سطح هورمونی را بالا می‌برد، گل‌های رنگ زرد روشن تاثیر مثبت بر کار مغز می‌گذارند، روحیه را بالا می‌برند، و همچنین سیستم ایمنی بدن را فعال می‌کنند.  

غنچه‌های سبز رنگ گل‌ها تاثیر مساعد بر سیستم عصبی، عادی شدن تنفس و اصلاح ضربان قلب می‌گذارند. گل‌های آبی رنگ را دانشمندان توصیه می‌کنند در اتاق خواب قرار داد. 

گل‌های آبی رنگ به خواب راحت و عمیق کمک می‌کنند گل‌هایی به رنگ یاس (بنفش روشن)، بنفش و نیلوفری استرس را رفع می کنند و گرسنگی را سرکوب می‌کنند. یک دسته گل سفید رنگ باعث نرمال و عادی شدن تعادل روحی می‌شود، بدن و مغز را تقویت می‌کند.

بنابراین گل‌ها نه قادر به بهبود روحیه هستند، بلکه به حفظ و تقویت سلامت نیز کمک می‌کنند. گل‌ها به تماس و ارتباط عمیق با خانواده و دوستان کمک می‌کنند، به همین دلیل خرید یک دسته گل از رنگ‌های روشن‌ در هنگام بازگشت به خانه توصیه می‌شود. 

بازخوردها
    ارسال نظر