همیشه بهار، عطاری آنلاین

 

 

                                                      

                                        

تهیه اسکراب بدن

استفاده ار مواد طبیعی و گیاهی سازگاری بیشتری با پوست و بدن دارند و عوارض جانبی ندارند . در همین راستا باسکرابکارگیری اسکراب بجای لوسیون و نرم کننده های شیمیایی باعث لایه برداری از پوست شده و نرمی و شفافیت بیشتری به آن میدهد.

حال روش تهیه یک  اسکراب بسیار ساده که ده دقیقه بیشتر طول نمی کشد و طریقه استفاده از آن را مطرح می نماییم. برای تهیه اسکراب بدن می توانید ازدانه های ریز نمک و یا شکر استفاده کنید . اگر دارای پوست حساس هستید بهتر است شکر قهوه ای بکار گیرید .از روغن نارگیل ، روغن بادام ، کافشه (گلرنگ) و سبزیجات هم می توانید استفاده کنید .

حال یک بخش روغن و دو بخش نمک یا شکر را در یک ظرف مخلوط کنید و برای خوشبو کردن آن می توانید از نعنا یا لیمو استفاده نمایید. بهتر است اسکراب روی پوست خشک مالش داده شود. شما هم می توانید از دستکش استفتده کنید و هم می توانید با دست مالش دهید.ابتدا یک قاشق مرباخوری روی دست یا دستکش بریزید و بصورت دایره وار روی تمام بدنتان بمالید . در قسمتهایی که پوست سختتر دارد مدت زمان بیشتری بشویید و برش از لیمو یا قدری نمک دریا روی آن بریزید و در قسمتهایی که پوست نازکتر است مثل قفسه سینه و گردن از اسکراب بصورت شوینده و پاک کننده استفاده کنید . این اسکراب کاملا پوست را نرم و مرطوب میکند و تنها مشکلی که ممکن است ایجاد شود این است که اگر کف حمام یا وان را از روغن بخوبی پاک نکنید ممکن است باعث لغزش نفر بعدی شود. :)

 هیچ مطلبی یافت نشد