نوع بالش بر چین و چروک دور چشم موثر است

نوع بالش بر چین و چروک دور چشم موثر است
کم خوابی تاثیری مستقیم بر ایجاد چین و چروک‌های زودرس پوست دارد، شلی پوست و تیرگی دور چشم از پیامدهای خواب ناکافی است.

  کم خوابی تاثیری مستقیم بر ایجاد چین و چروک‌های زودرس پوست دارد، شلی پوست و تیرگی دور چشم از پیامدهای خواب ناکافی است.
 خواب کافی ارتباطی تنگاتنگ با سلامت پوست دارد، تحقیقات مختلف ثابت کرده بی‌خوابی و بدخوابی و به دنبال آن خستگی می‌تواند عوارض زیادی برای پوست ایجاد کند. افرادی که حداقل ۶ تا ۸ ساعت در روز خواب کافی نداشته باشند، آثار خستگی روی پوستشان نمایان می‌شود.

خواب کافی سبب تنظیم متابولیسم بدن شده و موجب دفع مواد زاید و سمی از عضلات، کبد و پوست می‌شود، هنگام خواب، دستگاه گوارش استراحت می‌کند و سیستم عصبی‌ تغییراتی می‌کند که لازمه بازسازی و بازتوانی آن است.
خواب شبانه کافی را جهت مقابله با استرس ضروری است و خواب کافی شادابی پوست و رفع خستگی عضلات‌ را به همراه دارد.
بهترین فرم خوابیدن برای پوست و حفظ حالت طبیعی آن، خوابیدن یه پشت است چون در این حالت هم فرم طبیعی ستون فقرات حفظ می‌شود و هم عامل کششی بر پوست تحمیل نمی‌شود.
 پیدایش چروک‌های اطراف چشم نیز با بالش‌های نامناسب مرتبط است، خواب ناکافی باعث ایجاد بی‌قراری، عدم تمرکز، خستگی و تحریک‌پذیری می‌شود و علاوه بر آن سرعت پاسخ‌دهی به محرک‌های بیرونی و قدرت هماهنگی با محیط و نیز قدرت حفظ و نگهداری اطلاعات‌ کاهش می‌یابد.
خواب نامرتب و در ساعت‌های نامنظم و نامشخص شبانه‌روز، باعث گسسته شدن ساعت‌های بیولوژیک بدن شده و تنظیم مجدد آن مدت‌ها زمان می برد. این حالت به ویژه در افرادی اتفاق می‌افتد که از لحاظ شغل ناچارند شیفت‌های شبانه داشته یا در شیفت‌های مختلفی از شبانه‌روز کار کنند.
 در خواب نامنظم تمام ارگان‌های بدن به نوعی تحت تاثیر قرار می‌گیرد، در کوتاه‌ مدت چون خواب کافی باعث راحتی عضلات صورت می‌شود، بنابراین آرامش و شادابی و کاهش خطوط صورت را پس از یک خواب راحت شبانه می توان تجربه کرد و حتی روز بعد ظاهر پوست نیز شفاف‌تر و جوان‌تر می‌شود.
آثار کم‌خوابی در طولانی ‌مدت باعث بالارفتن سطح هورمون‌های استرس به طور مداوم و کاهش سطح ایمنی بدن می‌شود و این دو عامل می‌تواند باعث چین ‌وچروک‌های زودرس، شلی پوست، تیرگی دورچشم و فراهم شدن زمینه جهت ایجاد بدخیمی‌های پوست در نتیجه کاهش ایمنی بدن شود.
برای حفظ سلامت پوست باید در ساعات استراحت و پیش از خواب صورت را کاملا شست و شو داد و سپس خوابید، چون پاکی صورت آرامش ‌بخش است و می‌تواند زمینه را برای خواب آرام مهیا کند.

  • منبع: ممتاز نیوز
  • تاریخ: دوشنبه 25 فروردین 1393 - 16:43
  • نویسنده: Arash
  • صفحه: مقالات
بازخوردها
    ارسال نظر