یازده درمان خانگی برای چربی خون

یازده درمان خانگی برای چربی خون
کلسترول بالا یک مشکل جدی است و این مشکل جدی را بی اهمیت تلقی نکنید مصرف بیش از حد مواد غذایی ناسالم، گوشت قرمز، الکل، سیگار کشیدن و غیره از علل شایع سطح کلسترول بالا هستند.

یازده درمان خانگی برای کاهش سطح کلسترول

کلسترول بالا یک مشکل جدی است و این مشکل جدی را بی اهمیت تلقی نکنید مصرف بیش از حد مواد غذایی ناسالم، گوشت قرمز، الکل، سیگار کشیدن و غیره از علل شایع سطح کلسترول بالا هستند.

خستگی، عرق بیش از حد، درد قفسه سینه، اضافه وزن و غیره برخی از علائم اولیه کلسترول بالا هستند. سطح کلسترول بالا ممکن است منجر به سکته مغزی و حمله قلبی شود.
کسانی که مشکل کلسترول بالا دارند باید مرتب ورزش کنند و ازداروهای خانگی مختلف برای کاهش کلسترول بالا استفاده کنید.
داروهای خانگی برای کاهش کلسترول بالا:
ریحان
ریحان برای درمان مشکل کلسترول بالا توصیه می شود. یک فرد می تواند با استفاده از برگ ریحان, چای ریحان درست کرده و قبل از هر وعده غذایی بنوشد تا نتیجه آن را ببیند
مصرف آب
نوشیدن ۸ تا ۱۰ لیوان آب در روز می تواند به کاهش سطح کلسترول بالا کمک کند. مصرف آب می تواند در از بین بردن کلسترول اضافی بدن کمک کند.
استفاده از دانه شنبلیله
دانه شنبلیله به عنوان یکی از موثرترین داروهای خانگی برای کنترل سطح کلسترول بالا است
شب دانه شنبلیله (۲ یا ۳ قاشق چای خوری) در یک لیوان آب خیس کرده و صبح با معده خالی بنوشید این سطح کلسترول بالا را کاهش می دهد.
برگ گشنیز
آب حاوی عصاره برگ گشنیز برای کاهش کلسترول بالا مصرف کنید برای به دست آوردن نتایج موثر، این درمان باید برای یک دوره حداقل ۱ ماه استفاده شود.
تخم گشنیز (۱ قاشق چای خوری) در یک لیوان آب بریزید این مخلوط ۲ – ۳ بار در روز می تواند نتایج بسیار موثر باشد
استفاده از سیر
مصرف ۳ یا ۴ حبه سیر را به صورت روزانه می تواند در کاهش کلسترول موثر باشد. یک لیوان شیر حاوی سیر (۲ یا ۳ حبه) به کاهش کلسترول بد خیلی کمک میکند
استفاده از پیاز

پیاز خام برای تسکین مشکل سطح کلسترول بالا مفید است. نوشیدن آب گرم حاوی آب پیاز نیز می تواند کلسترول بد را کاهش دهد.

استفاده از دانه آفتابگردان
مصرف دانه های آفتابگردان (نصف قاشق چایخوری) با یک لیوان آب گرم نیز می تواند در کاهش سطح کلسترول بالا کمک کند. یکی دیگر از گزینه ها مصرف مواد غذایی تهیه شده با استفاده از روغن آفتابگردان.
استفاده از روغن زیتون

روغن زیتون حاوی اسیدهای چرب اشباع نشده است و به عنوان یکی از موثر ترین داروهای خانگی برای کلسترول بالا در نظر گرفته شده است. مصرف روغن زیتون می تواند در کنترل کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب کمک کند.
استفاده از عسل
مصرف آب گرم (۱ فنجان) حاوی عسل (۱ قاشق چای خوری) در اوایل صبح می تواند موثر باشد یا ۱ قاشق چایخوری آب لیمو و یا سرکه را به مخلوط بریزید و بنوشید
ماست بخورید

مصرف مرتب ماست به کاهش سطح کلسترول کمک میکند. بهتر است با هر وعده غذایی به منظور به دست آوردن نتایج سریع ماست بخورید
مصرف چای لیمو
چای لیمو ۳ – ۴ بار در روز می تواند در از بین بردن کلسترول اضافی کمک کند. با استفاده از آب لیمو، زنجبیل و عسل (۲ قاشق چای خوری) آماده می شود.

بازخوردها
    ارسال نظر