7 روش برای دور کردن سموم از پوست

7 روش برای دور کردن سموم از پوست
پوست کدر، قرمز با منافذ بسته شده و غیره باعث دلخوری همه می شود. در واقع همه ی ما در آرزوی پوستی تمیز و صاف و خوش آب و رنگ هستیم. اما علائم ذکر شده می تواند نشان دهنده تجمع توکسین ها و یا همان سموم در بدن باشد که اثرات آن روی پوست بروز می کند.
7 روش برای دور کردن سموم از پوست
پوست کدر، قرمز با منافذ بسته شده و غیره باعث دلخوری همه می شود. در واقع همه ی ما در آرزوی پوستی تمیز و صاف و خوش آب و رنگ هستیم. اما علائم ذکر شده می تواند نشان دهنده تجمع توکسین ها و یا همان سموم در بدن باشد که اثرات آن روی پوست بروز می کند. در این مطلب چند توصیه ساده و خوب برای پاکسازی و سم زدایی از پوست داریم.

روزانه 10 لیوان آب
اگر نمی خواهید به این زودی ها دچار سلولیت شوید و یا اینکه از جوش و چین و چروک و غیره ناراضی هستید، آب را دریابید. آب به بدن کمک می کند تا توکسین ها یا همان سموم را دفع کند و به این ترتیب پوستی تمیز و صاف یادتان می شود.


توصیه می کنیم روزانه بین 8 تا 10 لیوان آب میل کنید. این میزان علاوه بر تامین آب بدن باعث می شود که پوست شما خاصیت ارتجاعی و نرمی و لطافت خود را حفظ کند. این کار مانع از تجمع توکسین ها در اپیدرم می شود. 
توجه داشته باشید که برای حفظ آب داخلی پوست، حتما از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

 

برس نرم بدن برای بهتر دفع شدن توکسین ها
کشیدن برس بدن به صورت خشک، یکی از تکنیک های ژاپنی برای دفع توکسین های پوست است. زمانی که شما این برس ها را روی پوست می کشید، جریان خون تحریک می شود و بافت ها بهتر تغذیه می شود. علاوه بر این اکسیژن رسانی به بافت ها با سرعت بیشتری انجام شده و منافذ پوست بازتر می شود. در نتیجه سموم بهتر دفع می شوند.


برای این کار بهتر است هر روز صبح قبل از دوش گرفتن، با یک برس بدن خیلی نرم بازوها، پوست ها و روی شکمتان را با حرکات دورانی برس بکشید. سپس بدن تان را بدون استفاده از صابون بشویید.


برای صورت نیز می توانید از این برس ها استفاده کنید، به شرطی که کرک های بسیار نرمی داشته باشند.

 

بخور برای تسهیل باز شدن منافذ پوست
برای سم زدایی از بدن و پوست بخور دهید. گرمای مرطوب باعث افزایش تعریق از منافذ پوست شده و به دفع هر چه بیشتر سموم کمک می کند.


معمولا سموم در منافذ پوست تجمع کرده و باعث مسدود شدن آنها می شوند. زمانی که منافذ پوست باز و تمیز می شود، هر نوع عصاره ی گیاهی یا ماسکی بهتر جذب لایه های داخلی پوست خواهد شد.


این عصاره های روغنی نیز به دلیل دارا بودن خواص تمیزکنندگی باعث تقویت بافتهای پوست و دفع مازاد سبوم آن می شوند.


برای این کار بهتر است پوست را تمیز کنید. 720 میلی لیتر آب معدنی را بجوشانید. زمانی که آب جوشید، زیر شعله را خاموش کرده و یک قاشق چایخوری مریم گلی، یک قاشق چایخوری رزماری، یک قاشق چایخوری بابونه و یک قاشق چایخوری نعنا فلفلی به آن اضافه کنید.


اجازه دهید این گیاهان به مدت 5 دقیقه دم بکشند. سپس صورت خود را در فاصله ی 25 سانتی متری از ظرف بگیرید و با چشمانی بسته بخور بدهید. این کار را ده دقیقه ادامه دهید.


در آخر نیز صورتتان را با آب خنک بشویید و با یک حوله ی نرم و تمیز و به صورت ضربه ای خشک کنید (یعنی حوله را بگذارید و بردارید و روی پوستتان نکشید).

ماهی و آجیل بخورید تا کبدتان سم زدایی شود
ظاهر پوست به عوامل بیرونی مانند آلودگی هوا و غیره و همچنین شرایط درونی بدن بستگی دارد. تغذیه ی ناسالم باعث آسیب ارگان های داخلی حیاتی مانند کبد و روده ها می شود.


حتما می دانید که این اعضا وظیفه ی دفع سموم بدن را بر عهده دارند و هر گونه اختلالی در عملکرد آنها باعث تجمع سموم در بدن می شود. در نتیجه پوست نیز تاثیر پذیرفته و ظاهر آن نازیبا می شود.


برای تمیزی کبد از موادغذایی حاوی چربی های اشباع نشده ی پلی و امگا3 ها مانند ماهی های چرب، روغن کلزا و مغزها استفاده کنید.


اکثر میوه ها و سبزیجات نیز حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که با توکسین ها و سموم بدن مقابله می کنند.


علاوه بر این لازم است که از مصرف زیاد لبنیات پرچرب، گوشت های قرمز پرچرب، نوشیدنی های شیرین و مواد غذایی صنعتی بپرهیزید.

 

ماساژ پوست با روغن زیتون
اگر رنگ پوستتان کدر شده و نرمی و لطافت خود را از دست داده است، باید به دنبال عوامل آن بگردید. معمولا این مشکل به دلیل تغذیه نادرست، مصرف الکل یا سیگار و عدم رطوبت بخشی به پوست رخ می دهد. البته جای نگرانی نیست.


روغن زیتون نرم کننده ی فوق العاده ای است. این روغن به دلیل دارا بودن تاثیر مرطوب کنندگی باعث احیای سلول های پوستی می شود.


در ابتدا لازم است که پوست خود را تمیز کنید. مقداری روغن زیتون خالص را روی نوک انگشتتان بمالید و سپس پوست صورتتان را با حرکات دورانی و به آرامی ماساژ دهید تا روغن به خوبی جذب پوست شود.

 

سیگار را ترک کنید
سیگار باعث بسته شدن منافذ پوست می شود. باید بدانید که پوست اولین سد در مقابل آلودگی های بیرونی است و نباید بار اضافی بر آن تحمیل کنید. متاسفانه مصرف دخانیات باعث تحمیل نیکل، سرب و غیره به پوست می شود.


باید بدانید که دود سیگار حاوی بیش از پنج هزار ترکیب شیمیایی است که سیستم دفع سموم را در کبد با اختلال مواجه کرده و به ریه ها آسیب جدی می زند.


سموم انباشته ی حاصل از دود کردن سیگار در منافذ پوستی مانده و پوست را خراب می کنند. اگر می خواهید پوستتان لانه ی توکسین ها یا سموم نباشد، هر چه زودتر سیگار را ترک کنید.

 

ماسک خاک رس برای تمیزی و سم زدایی از پوست
منافذ پوست محلی برای ورود و خروج توکسین ها هستند. توکسین ها با تعریق از طریق منافذ پوست از بدن دفع می شوند و در عین حال به دلیل آلودگی هوا نیز از این طریق وارد پوست می شوند.


زمانی که این منافذ بیش از اندازه باز یا بسته باشند، آلودگی ها در آن ماندگار شده و باعث بروز جوش، قرمزی پوست و حتی پلاک های قرمز ملتهب می شوند.


برای تمیزی منافذ پوستی می توانید به خاک رس اعتماد کنید. برای این کار دو قاشق غذاخوری خاک رس و یک قاشق روغن زیتون را مخلوط کنید. سپس یک تا دو قاشق آب نیز به ترکیب اضافه کنید تا خمیری یکدست حاصل شود.


ماسک را روی پوست صورت بگذارید و ده دقیقه صبر کنید. در نهایت صورتتان را با آب ولرم شستشو دهید. اگر پوست چربی دارید، می توانید هفته ای دو بار از این ماسک استفاده کنید.

بازخوردها
    ارسال نظر