چطور از سفید شدن موها جلوگیری کنیم؟

چطور از سفید شدن موها جلوگیری کنیم؟
فکر نکنید که چون برخی از موهایتان سفید شده است دیگر خواه نا خواه موهای دیگرتان هم سفید می شوند و شما نمی توانید کاری برای جلوگیری انجام دهید چرا که با دنبال کردن روش هایی که در این بخش از مجله سلامت نمناک می خوانید میتوانید زیبایی و جوانی موهایتان را تا م

چطور از سفید شدن موها جلوگیری کنیم؟

فکر نکنید که چون برخی از موهایتان سفید شده است دیگر خواه نا خواه موهای دیگرتان هم سفید می شوند و شما نمی توانید کاری برای جلوگیری انجام دهید چرا که با دنبال کردن روش هایی که در زیر میخوانید میتوانید زیبایی و جوانی موهایتان را تا مدتهای طولانی حفظ کنید.

 لازم است استرس را از زندگی خود حذف کنید زیرا استرس جدای از تاثیر آن در ریزش مو و پیری پوست در سفید شدن موها هم نقش دارد.

سعی کنید تغذیه مناسب داشته باشید . یک تغذیه و برنامه غذایی سالم و سرشار از ویتامین های گروه B به خصوص B12 از سفید شدن موها جلوگیری می کند. همچنین مصرف شیر و لبنیات و تخم مرغ هم از سفید شدن موها جلوگیری می کند.

هر چیز مخدر را کنار بگذارید زیرا موی سفید در بعضی شرایط نتیجه مصرف سیگار و مواد مخدر دیگر است.

لازم است کافئین کم مصرف کنید زیرا مصرف زیاد چای – قهوه – ادویه و غذاهای سرخ شده در سفید شدن زود هنگام موها موثر است.

مثل همیشه لازم است میوه و سبزیجات مفیدمصرف کنید.

بهتر است تا می توانید طبیعی زندگی کنید. این عمل در واقع مربوط به تغذیه شماست که هر چقدر از میوه و سبزیجات طبیعی بیشتر و از مواد غذایی فراوری شده کمتر استفاده کنید موهای سالم تری خواهید داشت.

ماهی سالمون بخورید تا مویتان سفید نشود. ماهی ها و در راس آنها سالمون در زیبایی و استحکام موها فوق العاده عمل می کنند و همینطور از سفید شدن موها جلوگیری می کنند.

اگر می توانید موهایتان را با حنا بزنید. جالب است که حتی در سایت های خارجی هم متخصصان سلامت و زیبایی مو تاکیید جدی در استفاده از حنا برای زیبایی و حتی جلوگیری از سفید شدن موها دارند.

به یاد داشته باشید که روغن های گیاهی از هر نوع ژل صنعتی بهتر است. توصیه می کنیم موهایتان را هر چند وقت یکبار با روغن زیتون و بادام و.. ماساژ دهید تا روح جوانی و رنگ آنها حفظ شود.

بازخوردها
    ارسال نظر